banerek1 banerek2

Zespół HammerFall powstał 1993 roku w szwedzkim mieście Göteborg z inicjatywy Oscara Dronjaka oraz Jespera Strömblada we współpracy z Niklasem Sundinem i Mikaelem Stannem, muzykami grupy Dark Tranquillity.

Whitesnake – brytyjski zespół hardrockowy, stworzony przez byłego wokalistę Deep Purple, Davida Coverdale'a Grupa powstała w połowie lat 70., . Przez jej skład przewijali się m.in. Jon Lord, Ian Paice z Deep Purple, Bernie Marsden, Micky Moody, Steve Vai, Aynsley Dunbar.

Zespół Accept powstał w 1971 (w Solingen, Niemcy) w składzie: Udo Dirkschneider (wokal), Jörg Fischer (gitara), Wolf Hoffman (gitara), Peter Baltes (bass) i Frank Friedrich (perkusja).

Dimmu Borgir – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal, powstała w 1993 roku w Oslo. Do 2010 roku grupa wydała osiem albumów studyjnych oraz szereg kompilacji i minialbumów, które zostały pozytywnie ocenione zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych.

Within Temptation – holenderski zespół muzyczny, grający muzykę z pogranicza metalu symfonicznego i rocka, utworzony w 1996 roku przez wokalistkę Sharon den Adel i gitarzystę Roberta Westerholta.

Manowar 1980r. z chwilą spotkania Joeya DeMaio oraz Rossa Friedmana w Newcastle City Hall na trasie Black Sabbath Heaven And Hell. DeMaio pracował wtedy jako technik basowy oraz pirotechnik, a Ross grał na gitarze w zespole Shakin' Street

Włącz/wyłącz Dźwięk Emotikony Historia Małe info Kide Chat

Powered by Kide Shoutbox

22:35-- System: Welcome!
22:55-- koster69: witam
10:21-- koster69: lustro myje zapraszam na forum
18:04-- k.: bry:)
18:53-- k.: dobranoc
17:41-- k.: bry:)
18:12-- k.: dobranoc
18:07-- k.: bry:)
17:49-- ania: walek '
18:15-- Robert Pytlik: witam jestem na chwilke bo za godzinke ide do pracy na noc
19:24-- Robert Pytlik: witam wszystkich
19:54-- Robert Pytlik: co taka cisza

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj

W maju tego roku, nakładem I And Thou Music, ukazała się płyta Love & Grief pochodzącego z Colorado amerykańskiego muzyka Matthew Browninga. Na albumie znalazło się jedenaście kompozycjiutrzymanych w stylu niezwykle melodyjnego progresywnego rocka. Autorem wszystkich kompozycji jest wspomniany Browning, on też opracował graficznie wydawnictwo, które zdobi zdjęcie Allison Daniell Moix. Artyście towarzyszą na płycie ponadto Gina Milne (śpiew), Mike Rosebud (śpiew), Taylor Johnson (gitara), Michael Rossback (gitara basowa), McKenzie Smith (perkusja) i John Arndt (pianino, instrumenty klawiszowe). Krążka można posłuchać na stronie bandcamp artysty w tym miejscu, jednak wydawnictwo doczekało się również dystrybucji w naszym kraju i jest dostępne już na stronie poznańskiego Oskara.

Europejska trasa Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators odbędzie się już w lutym i marcu 2019 roku. Trasa promować będzie czwarty solowy krążek Slasha, „Living The Dream” i w ramach tego tournée 12 lutego artysta wystąpi również w Polsce! Muzyk wystąpi 12 lutego 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Najnowszy album sygnowany nazwą Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators „Living The Dream”  ukaże się już 21 września nakładem własnej wytwórni Slasha, Snakepit Records we współpracy z Roadrunner Records. Pierwszym singlem z nadchodzącej płyty jest utwór „Driving Rain”, a  można go posłuchać poniżej.„Living The Dream” to już czwarta solowa płyta Slasha, a trzecia nagrana w towarzystwie Mylesa Kennedy’ego (wokal), Brenta Fitza (perkusja), Todda Kernsa (bas & wokal) oraz Franka Sidorisa (gitara, wokal). „Living The Dream” można już zamawiać poprzez stronę zespołu w różnych formatach: CD, LP oraz limitowany ekskluzywny zestaw, w skład którego wchodzą: podwójny, żółty vinyl, dwudziestostronnicowa książka w twardej oprawie, ekskluzywny, siedmiocalowy singiel „Driving Rain” z akwafortą na stronie B, zestaw piórek Slasha, standardowa płyta CD i plakat.

 

 

Tak zapowiada ten album lider projektu: Dokładnie 20 lat temu nakładem Lynx Music został wydany oficjalnie pierwszy album projektu Framauro zatytułowany "Etermedia". Było to jednocześnie pierwsze wydawnictwo mojej firmy Lynx Music. Płyta "Etermedia" powstawała dla zabawy i nie było planowane wydanie jej kiedykolwiek oficjalnie! Stało się jednak inaczej. Album ukazał się we wrześniu 1998 roku w ilości 500 sztuk, a większość nakładu została sprzedana w Japonii i Francji. Album miał wiele wad typowych dla muzyków amatorów zaczynających swoją przygodę z nagrywaniem w domowym studiu. Dlatego wiele razy myślałem, żeby nagrać go jeszcze raz zmieniając aranżacje, zostawiając jednak melodie i główne tematy muzyczne. Nadszedł właśnie ten czas! 20. Urodziny Lynx Music są idealnym pretekstem, żeby przypomnieć muzykę Framauro. Płytę która „stworzyła” wydawnictwo Lynx Music i przyczyniła się do powstania zespołu Millenium. Dźwięki z przeszłości znów powróciły w nowej aranżacji mocno różniącej się od oryginału i do tego w języku angielskim. Pozostaje mi tylko zaprosić Was do wysłuchania „Dźwięków z przeszłości”.

Mariusz Duda, lider Riverside, tak opisuje „River Down Below”: „River Down Below” to nasz kolejny utwór z rzeką w tytule, chyba czwarty z tego co dobrze liczę. Rzeka w naszym wypadku symbolizuje pamięć. Tekst opowiada historię wędrowca, który przypadkowo trafia na grób jednego z tych, którym nie udało się przetrwać apokalipsy i słyszy głos: „Zabierz mnie stąd”... „Zabierz mnie nad rzekę”, „To tam jest moje miejsce”... „Jeśli zespół będzie istniał - pamięć o Grudniu przetrwa” - powiedział mi jeden przyjaciel, w chwili, w której myślałem, że to koniec zespołu. Na płycie musiał więc się znaleźć jakiś utwór, który do tego nawiązuje. Nie dosłownie. To wciąż historia o świecie w alternatywnej przyszłości, ale do czytania między wierszami.To prosty, delikatny i jednocześnie niezwykle potężny utwór. Z jedną z najładniejszych „riversajdowych” melodii, jakie udało mi się skomponować i świetnym solo gościnnie tu występującego Macieja Mellera. Zawsze wyznawaliśmy zasadę, że największa siła tkwi w prostocie. „River Down Below” pokazuje na czym polega esencja naszej muzyki i przybliża nowy album - „Wasteland”.Okładkę.

Siódmy album Antimatter pt. "Black Market Enlightenment" ujrzy światło dzienne 9 listopada tego roku. Mick Moss, lider zespołu, ujawnił okładkę płyty przygotowaną przez hiszpańskiego ilustratora Mario Navedo. Na "Black Market Enlightenment" pojawi się dziewięć utworów, w których Moss odchodzi nieco od brzmienia z poprzedniej płyty "The Judas Table sprzed trzech lat. Jak wyjaśnia sam Moss: "Ten siódmy album był dla mnie niejako objawianiem... zrozumiałem, że mogę przesuwać różne granice, jednak nieważne jak daleko zostaną one przesunięte przez eksperymenty z aranżacją, zabawy z wokalem i nowymi instrumentami, przez nowe melodie, inny styl pracy, muzyka nadal pozostaje muzyką Antimatter. Teksty na płycie eksplorują bardzo mroczny czas w moim życiu. Okres nałogu powodującego, że wątpiłem w to czy otacza mnie prawdziwa rzeczywistość a moje życie przepełnione było strachem. Okładka  Mario Navedo doskonale obrazuje ten okres. Każdy kto czegoś takiego doświadczył, zrozumie". W Polsce zespół odwiedzi  13.11. - Gdańsk, Protokultura 14.11. - Poznań, U Bazyla16.11. - Wrocław, Liverpool 17.11. - Warszawa, Hydrozagadka 18.11. -Kraków